Demanyetizör ve Çeşitleri

Demanyetizör sistemler, ferromanyetik malzemelerin üzerindeki manyetik alanı sıfırlamak için kullanılır. Demanyetize (Demangetize) adı verilen bu işlem ürünlerinizin sağlığı için gereklidir. Malzeme ürerinde birikmiş olan artık mıknatıslanmayı yok etmek için demanyetizör cihazından geçirmek gerekmektedir. Malzeme üzerinde olan artık mıknatıslanmanın sebepleri aşağıda verilmiştir.

  1. Mekanik darbe ile oluşabilecek mıknatıslanma
  2. Statik elektrik yüke maruz kalma
  3. Dışarıdan uygulanabilecek bir elektromanyetik alan
  4. Doğal mıknatıslanmaya maruz kalan malzeme

Taşıma, işleme boyama proseslerinde malzeme ile manyetik alan bir etkileşime girer ise, manyetik malzeme kendi üzerindeki mıknatıs özelliği parça ile paylaşır.

Çelik testere, makine parçaları, ince kalıplar, bıçak malzemeleri, anahtar, takımlar, matkap uçları vs.  demanyetize işleminde kullanılan el tipi demanyetize cihazı ile ilgili bu Linkten bilgi alabilirsiniz.

Konveyörlü Demanyetizör

Demanyetizor - KonveyorlüTünel tipi konveyör bantlı demanyetizör makinemiz yerli üretimdir. Kurumsal firmalara özel ebatlarda ve güçlerde üretimimiz vardır. Özel elektrik altyapısı, özel kontrol sistemi ile bu demanyetizör ile özel ürünlerinizin manyetik alanını nötr hale getirebilirsiniz.

El Tipi Demanyetizör

Demanyetizör Demanyetizör üretimlerimizden biri de el tipi şeklindedir. Bu manyetik alma cihazı portatif olup kolay bir kullanım sağlar. Yukarıda anlatıldığı gibi ürünlerinizin üzerinde meydana gelen manyetik alanı temizlemek için kullanılır. Tamamen yerli üretim olan bu demanyetizör cihazı fiyatı ve ebatları için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Genellikle 20x15m boyutlarda üretilirken firmalara özel boyutlarda da üretimini yapmaktayız.

Yuvarlak Girişli Demanyetizör

Tünel Tipi Demanyetize

 

Tünel tipi demanyetizör çeşitlerimizden biri de yuvarlak girişli modeldir. Konveyör bandı bulunmayan bu cihaz konveyörlü modele göre daha portatif bir yapıya sahiptir. Ayrıca daha kolay bir kullanım sunan bu demanyetizör de yerli üretimdir. Fabrika ve kurumsal müşterilerimize sunduğumuz bu sistem ile ilgili detaylı bilgi için bizleri arayabilirsiniz. Mıknatıs konusunda birçok alanda hizmet veren Magneteksan bu alanda da kurumsal çözümler üretmektedir.

Plaka Tipi Demanyetizör

Demanyetizör - Plaka TipiPlaka tipi demanyetizör ürünümüz kalınlığı 20mm’ye kadar olan malzemelerde manyetik alanı sıfırlar. Çelik testere, makine parçaları, ince kalıplar, bıçak malzemeleri gibi ince yapıda olan ürünlerin manyetik alanını nötr hale getirir. Plate demagnetizer olarak geçen bu ürünümüz yerli üretim olarak kendi tesislerimizde üretilmektedir.

Ara
Whatsapp
Konum
Facebook