Mıknatıs – Neodyum Mıknatıs | Magneteksan

Elektro Mıknatıs Nedir? Nasıl Yapılır? Nerelerde Kullanılır?

Elektromıknatıs Nedir? Nasıl Yapılır?

Elektromıknatıs, elektrik akımı sayesinde manyetik alan üreterek demir ve metal gibi maddeleri kendine çeken bir üründür. Mıknatısların iki yönü vardır bunlar kuzey kutbu ve güney kutbu olarak isimlendirilir. Bu kutuplar aynı olduğunda birbirlerini iter farklı olduklarında ise birbirlerini çekerler. Bu ürün demir ile kabloların birleşmesinden oluşur. Bu tür mıknatıs bir bobinden oluşur. Bu bobin ise bir demir üzerine iletken tellerin sarılmasından oluşmaktadır. Demirin etrafının kablolar ile sarılması sonucu bu demir parçası bir mıknatıs görevi görmeye başlar, sarılan iletken tellerin sayısına göre mıknatısın gücü kontrol edilir. Kısacası elektrik akımı ile elde edilen tür mıknatıslara elektromıknatıs denir.

Elektromıknatıs nerelerde kullanılır?

Mıknatıs günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılan bir üründür. Mıknatısı hayatımızın her alanında göz ile görebiliriz. Örneğin buzdolaplarına astığımız süsler bile mıknatıslıdır. Bunun haricinde, mıknatısları telefonlarda, televizyonlarda, kulaklıklarda, evlerde, buzdolaplarında, manyetik iğneler, pusulalarda, elektrikli motorlarda ve vinçlerde sıkça kullanılmaktadır. Özellikle vinçler için elektromıknatıslar oldukça önemlidir. Mıknatısların çekebileceği tür maddeleri vinçler ile çekerek toplamak oldukça kolaydır bu neden ile bu alanda mıknatıs kullanımı çok yaygın ve çok önemlidir. Bir demirin etrafının iletken teller ile sarılması sonucu oluşan elektromanyetik mıknatıslar ise daha çok kapı zilleri, kapı otomatikleri, hırsız alarmları ve elektrik sigortalarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Elektromıknatıs fiyatları;

Elektromıknatıslar müşterilerin isteklerine ve ürünü kullanacakları yere göre farklı boyutta ve farklı kalitede üretilirler ve dolayısı ile bu ürünlerin fiyatları da farklılık gösterir. Zillerde ve otomatik kapılarda kullanılan nispeten küçük boyutlu elektromıknatıslar ortalama 50 ila 100 TL arasında iken daha büyük ve güçlü elektromıknatıslar daha büyük ücretlere satışa ve müşteri memnuniyetine sunuluyor.

Tüm elektromıknatıslarımızı online e-ticaret sitemizde görüp satın almak için;

Yuvarlak Elektromıknatıslar

Hurda Elektromıknatısları

Taşıma Amaçlı Elektromıknatıslar

Özel Tasarım Elektromıknatıslar

Son Yazılar

küçükçekmece mıknatıs

Ferrit (Oksit) Mıknatıs Nedir?

Seramik mıknatıslar veya diğer adıyla ferrit mıknatıslar, kömür mıknatıs veya oksit mıknatıs olarak da adlandırılır. Neodyumlara göre daha ucuz ve daha az çekim güçleri vardır. Dayanıklılık oranları

zeytinburnu mıknatıs

Zeytinburnu Mıknatıs

İstanbul Zeytinburnu Mıknatıs İmalatı Magneteksan Makine ARGE olarak İstanbul Zeytinburnu Mıknatıs Firması olarak hizmet vermekteyiz. 10 yılı aşkın bu sektörde hizmet veren olarak manyetik alan çözümleri sunmaktayız

Yeni Ürünler

neodyum küp mıknatıs 5 mm
5 mm küp neodyum mıknatıs çocuklar için bir eğlence, hobi kaynağıdır. Neodyum küp mıknatıs satın alarak çocukların bu oyunlarına dahil ol.
Şerit mıknatıs veya etiketlik mıknatısı firmanıza özel ebatlarda kesilir. Toptan esnek mıknatısı kestirmek için bizimle iletişime geçiniz.
Taşlama tezgahlarında sıvı metal ayırıcı görevi gören mıknatıs kendi imalatımız olup paslanmazdır. Manyetik sıvı seperatörler için arayınız.
Bizi Ara
Whatsapp
Konum
Facebook