Mıknatıs – Neodyum Mıknatıs | Magneteksan

Küp Neodyum Mıknatıs

Küp Neodyum Mıknatıs Nedir?

Manyetik çekim alanına sahip olan neodyum küp mıknatıs hemen hemen teknolojinin her alanına girmeye devam ediyor. Mıknatısların her alanda kullanılmak üzere farklı boyut ve türleri vardır. Bu sayede istenilen alana kolaylıkla uyum sağlayabilirler. İhtiyaç duyulan mıknatıs türü aranarak, gerekli cihazlara yerleştirilir ve kullandığımız eşyalarla karşımıza gelir. Bazen biz mıknatısı görmeyiz ve önemini de fark etmeyiz. Bir mıknatıs türü olan Neodyum mıknatıslar, en güçlü mıknatıs türleri arasındadır. Son dönemlerde popülerliği iyice artan bu türün pek çok farklı şekil ve boyutlarda olanları mevcuttur. Küp neodyum mıknatıslar da bunlardan bir tanesidir. Bu mıknatısları diğer türlerinden ayıran bazı özellikler bulunur. Bunları da ayrıntılı olarak aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Küp Neodyum Mıknatısların Özellikleri

Küp mıknatıslar da diğer mıknatıslar gibi çekim gücüne sahiptir ve değişik alanlarda kullanılır. Aşağıda dikkat çekici yönleri ele alınmıştır.

  • Çekim güçleri kuvvetli mıknatıslardır.
  • Korrazyona karşı oldukça dayanıklı mıknatıslardır.
  • Değişik şekillere bürünebilirler.
  • Küp mıknatıslarda da iki zıt kutup bulunur.
  • Her tarafı aynı ölçüde olan küp mıknatıslar, kolayca yapışabilme özelliği gösterir.
  • Büyük şekiller oluşturmanıza yardımcı olur.
\"\"

Küp Neodyum Mıknatıslar Nerelerde Kullanılır?

Neodyum mıknatıs küp modeli esasen pim plakaları ve manyetik yüzeyler için kullanılmaktadır. Sanayinin birçok alanında, evimizdeki eşyalarda sıklıkla kullanılmaktadır. Örneğin; evlerdeki buz dolaplarının içerisinde küp neodyum mıknatıslar bulunmaktadır. Bunların ideal olanları 5mm kenar uzunluğuna sahip olanlarıdır.

Küp Neodyum Mıknatıslar Nerelerde Satılır?

Küp neodyum mıknatıs modelinin pek çok farklı boyut ve çeşidi bulunmaktadır. Sitemizde bu mıknatısları görebilir, kendinize uygun olanı seçebilirsiniz. Bunun yanında daha fazla bilgi edinmek isterseniz bizleri ilgili numaramızdan arayabilirsiniz. Magneteksan olarak müşterilerimize vereceğimiz en büyük güvencemiz yaptığımız çalışmalardır. Bu çalışmaları takip edebilir, sizde bu ailede yer edinebilirsiniz. İstediğiniz mıknatıs türünü bizlere bildirdiğiniz takdirde, en uygun fiyata bu mıknatısa sahip olabilirsiniz. Özellikle büyük boyutlardaki mıknatısları piyasada bulmakta zorlanabilirsiniz. Bunun için yurt dışı bağlantılarımızla en iyi ve en kaliteliyi getirtmeye çalışıyoruz. Bu yüzden büyük mıknatıslar için özel istek olarak bizlere taleplerinizi iletmeniz gerekecektir.

İlgili diğer makale;

Neodyum Mıknatıs Nedir?

Son Yazılar

küçükçekmece mıknatıs

Ferrit (Oksit) Mıknatıs Nedir?

Seramik mıknatıslar veya diğer adıyla ferrit mıknatıslar, kömür mıknatıs veya oksit mıknatıs olarak da adlandırılır. Neodyumlara göre daha ucuz ve daha az çekim güçleri vardır. Dayanıklılık oranları

zeytinburnu mıknatıs

Zeytinburnu Mıknatıs

İstanbul Zeytinburnu Mıknatıs İmalatı Magneteksan Makine ARGE olarak İstanbul Zeytinburnu Mıknatıs Firması olarak hizmet vermekteyiz. 10 yılı aşkın bu sektörde hizmet veren olarak manyetik alan çözümleri sunmaktayız

Yeni Ürünler

kesim şerit mıknatıs
Şerit mıknatıs veya etiketlik mıknatısı firmanıza özel ebatlarda kesilir. Toptan esnek mıknatısı kestirmek için bizimle iletişime geçiniz.
Taşlama tezgahlarında sıvı metal ayırıcı görevi gören mıknatıs kendi imalatımız olup paslanmazdır. Manyetik sıvı seperatörler için arayınız.
Sıvı seperatör ürünümüz soğutma sıvısı, bor yağı vb. sıvılar içinden talaşları ayırır. Özel redüktörlü motoru ile paslanmaz yapıya sahiptir.