Mıknatıs – Neodyum Mıknatıs | Magneteksan

Mıknatıs Bakırı Çeker Mi?

mıknatıs bakırı çeker mi

Bakırı Mıknatıs Çeker Mi?

Mıknatısın özelliklerine daha önce değinmiştik. Mıknatıs bakırı çeker mi diye soruyorsanız işte cevabı; bildiğimiz gibi mıknatıs öz kütlesi 2.7 gr/cm³’tür. Manyetik alan üretir. Peki üretilen bu manyetik alan hangi maddeleri çeker? Mıknatıs demir, kobalt ve nikelden olan metalleri çeker. Bunlar ferromanyetik maddelerdir ve güçlü şekilde çekilirler.

İlgili:  Mıknatıs çeliği çeker mi?

Peki bakır metal midir? Bakır metal olduğu için mıknatıs tarafından çekilir.

Ancak;

Bakır gerçekten saf bakır mı buna bakılmalı. Bazı bakırların içinde biraz demir olabilir ve bu nedenle mıknatısın manyetik etkisi bakırı etkileyebilir. Bunu da göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Bu nedenle normal şartlarda mıknatıs bakırı çekmez diyebiliriz.

Son Yazılar

küçükçekmece mıknatıs

Ferrit (Oksit) Mıknatıs Nedir?

Seramik mıknatıslar veya diğer adıyla ferrit mıknatıslar, kömür mıknatıs veya oksit mıknatıs olarak da adlandırılır. Neodyumlara göre daha ucuz ve daha az çekim güçleri vardır. Dayanıklılık oranları

zeytinburnu mıknatıs

Zeytinburnu Mıknatıs

İstanbul Zeytinburnu Mıknatıs İmalatı Magneteksan Makine ARGE olarak İstanbul Zeytinburnu Mıknatıs Firması olarak hizmet vermekteyiz. 10 yılı aşkın bu sektörde hizmet veren olarak manyetik alan çözümleri sunmaktayız

Yeni Ürünler

5 mm küp neodyum mıknatıs çocuklar için bir eğlence, hobi kaynağıdır. Neodyum küp mıknatıs satın alarak çocukların bu oyunlarına dahil ol.
Şerit mıknatıs veya etiketlik mıknatısı firmanıza özel ebatlarda kesilir. Toptan esnek mıknatısı kestirmek için bizimle iletişime geçiniz.
Taşlama tezgahlarında sıvı metal ayırıcı görevi gören mıknatıs kendi imalatımız olup paslanmazdır. Manyetik sıvı seperatörler için arayınız.
Bizi Ara
Whatsapp
Konum
Facebook