Mıknatıs – Neodyum Mıknatıs | Magneteksan

Mıknatıs Kobaltı Çeker Mi?

Mıknatıs kobaltı çeker mi

Yeni Sorumuz Kobalt Mıknatısı Çeker Mi?

Sizce mıknatıs kobaltı çeker mi? veya kobalt mıknatısı çeker mi? Mıknatıs manyetik özelliği gereği metalleri çeker ancak bunların hepsini çekmez. Peki kobalt nedir mıknatıs çeker mi? Mesela bakır ve alüminyum aslında metaldir ama mıknatıs bunları çekmez. Bildiğimiz üzere manyetiklik nitelikleri 1 ve üzerinde bulunan ferromanyetik metaller mıknatıslar tarafından çekilir. Demir, nikel, kobalt vb. metaller ise mıknatıs tarafından çekilmektedir. Yani yanıtımız kesinlikle evettir.

Neden Demir, Nikel, Kobalt Hep Birlikte Anılır

Mıknatıs kobaltı çeker mi
Mıknatıs kobaltı çeker mi

Bu üç metal de oda şartlarında mıknatıs tarafından çekilen metallerdir ve hepsinin de bağıl manyetik geçirgenlik değerleri 1 ve üzerindedir. Bu nedenle bu metaller birbirleri ile tepkimeye girerse veya bir alaşım oluşturulursa bu özellikler korunur ve sonuçta yine mıknatıs tarafından çekilirler. Sonuç olarak nikel kobalt mıknatıs çeker mi veya mıknatıs nikel tozunu çeker mi sorusuna cevabımız evet olacaktır.

Son Yazılar

küçükçekmece mıknatıs

Ferrit (Oksit) Mıknatıs Nedir?

Seramik mıknatıslar veya diğer adıyla ferrit mıknatıslar, kömür mıknatıs veya oksit mıknatıs olarak da adlandırılır. Neodyumlara göre daha ucuz ve daha az çekim güçleri vardır. Dayanıklılık oranları

zeytinburnu mıknatıs

Zeytinburnu Mıknatıs

İstanbul Zeytinburnu Mıknatıs İmalatı Magneteksan Makine ARGE olarak İstanbul Zeytinburnu Mıknatıs Firması olarak hizmet vermekteyiz. 10 yılı aşkın bu sektörde hizmet veren olarak manyetik alan çözümleri sunmaktayız

Yeni Ürünler

Şerit mıknatıs veya etiketlik mıknatısı firmanıza özel ebatlarda kesilir. Toptan esnek mıknatısı kestirmek için bizimle iletişime geçiniz.
Taşlama tezgahlarında sıvı metal ayırıcı görevi gören mıknatıs kendi imalatımız olup paslanmazdır. Manyetik sıvı seperatörler için arayınız.
Sıvı seperatör ürünümüz soğutma sıvısı, bor yağı vb. sıvılar içinden talaşları ayırır. Özel redüktörlü motoru ile paslanmaz yapıya sahiptir.