Mıknatıs – Neodyum Mıknatıs | Magneteksan

Neodyum Halka Mıknatıs Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Neodyum Halka Mıknatıs Nedir?

Mıknatıs, çekme gücüne sahip bir maddedir. Neodyum mıknatıs ise bir mıknatıs türüdür ve birçok farklı alanda kullanılabilir. Günümüz koşullarında teknolojinin hızla ilerlemesiyle mıknatıslara olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Bu noktada merak edilen konulardan biri de halka neodyum mıknatıs olarak karşımıza çıkıyor. Neodyum mıknatısları diğer mıknatıslardan ayrı tutan birçok farklı özellik bulunmaktadır ancak bunlardan en önemlisi çekim günün fazla olmasıdır. Ayrıca neodyumlar topraktan elde edilen mıknatıslardır ve toprak mıknatıs olarak en fazla tercih edilen mıknatıs türüdür.

Neoyum mıknatıslar içerisine çeşitli elementler eklenerek farklı özellikte mıknatıslar elde dilebilmektedir. Örneğin, sıcaklığa dayanıklı veya daha güçlü mıknatıslar elde edilebilir. Bu şekilde yapılan çalışmalar sonucu elde edilen neodyum halka mıknatıs, şekil olarak diğerlerinden öncelikle ayrılır. Bu ürünlerin de çeşitli boyut ve türde olanları bulunmaktadır. İşte özellikler.

Neodyum Halka Mıknatıs Özellikleri

Hayatımızın pek çok farklı alanında kullanılan neodyum halka mıknatıslar, diğer mıknatıslara göre farklılıklar gösterir. Neodyum Halka Mıknatıs Özellikleri şunlardır;

 • Çekim güçleri oldukça kuvvetlidir.
 • Daire şeklindedir ve çeşitli türleri, boyutları bulunmaktadır.
 • Manyetik enerjilerini uzun süre boyunca kaybetmezler.
 • Ortalama 10 yıl boyunca özelliklerini korurlar.
 • Aşınmaya karşı oldukça dirençlidirler.
 • Endüstri sektöründe kullanılabilirler.
\"\"

Neodyum Halka Mıknatısların Kullanım Alanları

Halka neodyum mıknatıslar sanayinin pek çok farklı sahasında kullanılır. Neodyum Halka Mıknatısların Kullanım Alanları şu şekildedir;

 • Ev aletlerinde
 • Birçok farklı makine üretiminde
 • Filtreleme ve temizleme işlemlerinde
 • Jeneratörlerde
 • Elektrik motorlarında
 • Tıp için gerekli malzemelerin yapımında kullanılabilirler.

Neodyum Halka Mıknatıslar Nerelerde Satılır?

Neodyum halka mıknatısların ülkemizde çok yaygın olarak satımı yoktur. Bunun dışında kaliteli ve orijinal bulmak da zordur. Çünkü birçok farklı mıknatıs yurt dışından getirilmektedir. Bizler de bu konuda en iyi ve kaliteliyi sunmak adına mücadelemizi yıllardır sürdürmekteyiz. Her türlü mıknatısı en uygun şekilde getirerek, uygun fiyatlara müşteri hizmetine sunuyoruz. Magneteksan.com mıknatıs denince akla gelen ilk satış merkezlerinden biridir. Her türlü mıknatıs ve manyetik malzeme siparişleri için bize ulaşabilirsiniz.

İlgili diğer başlıklarımız;

Neodyum Mıknatıs Nedir?
Küp Neodyum Mıknatıs Nedir?

Son Yazılar

küçükçekmece mıknatıs

Ferrit (Oksit) Mıknatıs Nedir?

Seramik mıknatıslar veya diğer adıyla ferrit mıknatıslar, kömür mıknatıs veya oksit mıknatıs olarak da adlandırılır. Neodyumlara göre daha ucuz ve daha az çekim güçleri vardır. Dayanıklılık oranları

zeytinburnu mıknatıs

Zeytinburnu Mıknatıs

İstanbul Zeytinburnu Mıknatıs İmalatı Magneteksan Makine ARGE olarak İstanbul Zeytinburnu Mıknatıs Firması olarak hizmet vermekteyiz. 10 yılı aşkın bu sektörde hizmet veren olarak manyetik alan çözümleri sunmaktayız

Yeni Ürünler

kesim şerit mıknatıs
Şerit mıknatıs veya etiketlik mıknatısı firmanıza özel ebatlarda kesilir. Toptan esnek mıknatısı kestirmek için bizimle iletişime geçiniz.
Taşlama tezgahlarında sıvı metal ayırıcı görevi gören mıknatıs kendi imalatımız olup paslanmazdır. Manyetik sıvı seperatörler için arayınız.
Sıvı seperatör ürünümüz soğutma sıvısı, bor yağı vb. sıvılar içinden talaşları ayırır. Özel redüktörlü motoru ile paslanmaz yapıya sahiptir.