Mıknatıs – Neodyum Mıknatıs | Magneteksan

Yüzüne Mıknatıs Tutuldu ve Yanağındaki Metal Tespit Edildi

Doktora kontole giden Faik AKIN yanağında metal parçası olduğu tespit edildi. 15 sene boyunda yanağının içinde metal olduğunu kendisi anlamamış ve diş kontrolüne geldiğinde fark edildi. Erzincan’da meydana gelen olay 63 yaşındaki Faik AYDIN’ın başına geldi.

Mıknatıslar Vücudumuza Zarar Verir Mi?

Mıknatısı vücudumuza tutmak, yaklaştırmak aslında zararlıdır. Ancak şans eseri böyle bir metalin vücutta tespit edilmesi açısından faydalı olmuş. Tabi ki biz mıknatısı yanağınıza getirin ve kendinizi de sürekli kontrol edin demiyoruz. Eğer Faik AKIN gibi hızarla çalışırken zincirinin kopması sonucu yanağına çarpması gibi benzer bir olay yaşamadıysanız endişe etmenize gerek yok. Neodyum mıknatıslar doğadaki en güçlü mıknatıslardır. Özellikle kalp pili olanlar bu mıknatıslara yaklaşmamalıdır.

Erzincan Maslahlı mahallesinde evli ve 2 çocuk babası olan Faik AKIN’ın gitmiş olduğu diş hastanesi ise şu: Binali Yıldırım Üniversitesi Ağız Diş ve Çene Cerrahisi. Çenesinin röntgeni çekilmesi üzerine yanak içinde metal tespit edilen Faik AKIN’ın yanağına daha sonra mıknatıs yaklaştırılarak bu durum kesinlik kazanmış oldu. Daha sonra bu metal parçanın çıkartılması için ayrıca muayene olacaktır.

Son Yazılar

küçükçekmece mıknatıs

Ferrit (Oksit) Mıknatıs Nedir?

Seramik mıknatıslar veya diğer adıyla ferrit mıknatıslar, kömür mıknatıs veya oksit mıknatıs olarak da adlandırılır. Neodyumlara göre daha ucuz ve daha az çekim güçleri vardır. Dayanıklılık oranları

zeytinburnu mıknatıs

Zeytinburnu Mıknatıs

İstanbul Zeytinburnu Mıknatıs İmalatı Magneteksan Makine ARGE olarak İstanbul Zeytinburnu Mıknatıs Firması olarak hizmet vermekteyiz. 10 yılı aşkın bu sektörde hizmet veren olarak manyetik alan çözümleri sunmaktayız

Yeni Ürünler

kesim şerit mıknatıs
Şerit mıknatıs veya etiketlik mıknatısı firmanıza özel ebatlarda kesilir. Toptan esnek mıknatısı kestirmek için bizimle iletişime geçiniz.
Taşlama tezgahlarında sıvı metal ayırıcı görevi gören mıknatıs kendi imalatımız olup paslanmazdır. Manyetik sıvı seperatörler için arayınız.
Sıvı seperatör ürünümüz soğutma sıvısı, bor yağı vb. sıvılar içinden talaşları ayırır. Özel redüktörlü motoru ile paslanmaz yapıya sahiptir.